شیمی
شیمی و زیبایی های آن
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۲۹ مرداد۱۳۸۶ توسط مصیب رضائی |
نام سایت: chem.bris.ac

برخی ترکيبات در شيمی نامهای عجيب و غريبی دارند که بعضا مزحک و خنده دار هم هستند. اگرميخواهيد با اين ترکيبات آشنا شويد سری به اين سايت بزنيد.

نام سایت: Siraze.net/Comics

یک سایت بسیار مفید و آموزنده در مورد مکانیسمهای واکنشهای شیمی آلی که بصورت انیمیشن مکانیسم واکنش را نشان میدهد. واکنش آروماتیکها - هالیدها - الکنها - نیتریلها - آلدهیدها و کتونها - استرها - هالید اسیدها - آمیدها و کربوکسیلیک اسیدها .مثلا اگر روی واکنشهای آلکنها کلیک کنید عناوین واکنشهای موجود برای این دسته از ترکیبات آلی را میبینید که میتوانید هرکدام را که خواستید انتخاب کنید.

 
نام سایت: education.jlab.o
در اين سايت ميتوانید پازل های زيادی در مورد عناصر جدول تناوبی و برخی دیگر از مطالب شيمی پيدا کنيد. جالب اينکه برخی از اين پازل ها بصورت جدول هستند که بايد آنها را حل کنيد و برخی ديگر پر کردن جای خالی يک متن شيمی از روی گزينه های ارايه شده.
 
نام سایت: ShSu.edu-Sounds


در اين سایت ميتوانيد فايلهای QuickTime - Shockwave Flash - GIF Animations - Streaming Audio
در زمينه مباحث مختلف شيمی را ببينيد که برخی از این عناوين عبارتند از:
Electrophoresis - Spectroscopy - Chromatography - Chemiluminescence

نام سایت: Chem.leeds.ac.uk
 

در اين سایت میتوانید واکنشهای شیمیایی را بصورت انیمیشن ببینید که در واقع همان  Gif Animate است.

 
نام سایت: Mhhe_Flash

در این سایت برخی از مفاهیم اولیه در شیمی بصورت فایل فلش ارایه شده است. بدیهی است برای دیدن این صفحات نیاز دارید تا برنامه فلش پلیر روی کامپیوترتان نصب باشد.
برخی از عناوین آن عبارتند از : آزمایش رادرفورد ، هیبریداسیون ، خواص گازها ، یونیزاسیون اسید ، بافر ، سل گالوانی ،  طیف خطی ، آرایشهای بلوری مانند  Simple Cubic Packing و  . Cubic Close Packing

 

فلش

 

 

www.chemestan.com

.: Weblog Themes By MihanSkin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به مصیب رضائی مي باشد.